Suomen Kuulo ja tukikoira ry yhteistyökouluttaja

RallyHaukut toimii Suomen kuulo ja tukikoira ry yhteistyökouluttajana Pohjois-Pohjanmaalla. Koulutukset on aloitettu 11/2020 ja jatkuvat toistaiseksi. 

Uudet koulutukseen haluavat tekevät hakemuksen yhdistykselle, joka lähettää tiedon haastatteluun hyväksytyistä RallyHaukuille. Jo koulutuksessa mukana olevat koirakot voivat varata henkilökohtaisia aikoja suoraan hallikalenteristamme. Koulutukset suoritetaan pääsääntöisesti RallyHaukkujen hallilla lauantaisin. Klikkaa kalenteriin tästä. Käytössä myös google meets etätyöyhteys. Etäyhteyden halutessa ota yhteys koirakoulu.oulu@gmail.com.

Seuraavia vapaita lauantaita hallilla tapahtuvaan koulutukseen 6.2, 27.2
Etäyhteydelle vapaita lauantaita 30.1, 13.2

Uutena 8.2.2021 nyt voit hakea yhdistyksen koulutukseen myös omakustanneisesti. Ota yhteyttä koirakoulu.oulu@gmail.com Mikäli hakijoita on tarpeeksi voidaan koulutus toteuttaa myös edullisempana ryhmäkoulutuksena, jossa ryhmäläiset saavat myös toisiltaan vertaistukea. 

5/5

#koiratukena